
Środa, 8 maja 2024 r., godz. 11.
Krakowski Park Technologiczny, ul. Podole 60, 30-394 Kraków
Serdecznie zapraszamy do udziału w bardzo istotnej dla rozwoju Regionu Małopolski konferencji „Edukacja przyszłości. Fundusze europejskie dla Małopolskiej edukacji 2024”, na której omawiać będziemy między innymi tematykę:
Konferencja odbędzie się we środę 8 maja 2024 r. o godz. 11., w Krakowskim Parku Technologicznym, przy ul. Podole 60, 30-394 Kraków.
Uczestnicy konferencji dowiedzą się o nowych konkursach z Funduszy UE dla edukacji szkolnej i przedszkolnej, najnowszych rozwiązaniach technologicznych oraz metodycznych dla edukacji.
Parking dla uczestników konferencji dostępny będzie przy siedzibie KPT oraz przy pobliskiej pętli tramwajowej: Czerwone Maki 64.
11.00-11.05
Powitanie uczestników konferencji
- organizatorzy
11.05-11.20
Fundusze Europejskie dla edukacji. Nabory 2024 organizowane przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
- Adam Ślusarczyk, zastępca dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości
11.20-11.35
Dwujęzyczność w wymiarze regionalnym na przykładzie Małopolski
- Dariusz Styrna, dyrektor Departamentu Edukacji w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim
11.35-11.50
Program Powszechnej Edukacji Dwujęzycznej
- Waldemar Miksa, przewodniczący Rady Fundacji "BILINGUAL FUTURE"
11.50-12.05
Kompetencje przyszłości: edukacja finansowa i włączająca najmłodszych
- Damian Kupczyk, prezes Czepczyński Family Foundation
12.05-12.20
Doradztwo zawodowe od najmłodszych lat – od preorientacji do doradztwa zawodowego
- Renata Dankowska, ekspert ds. doradztwa zawodowego
12.20-12.35
Tworzymy środowisko przyszłości, czyli efektywna edukacja w emolabach, ilabach i fablabach
- Rafał Kunaszyk, Eurokreator
12.35-12.50
Edukacja przyszłości w Twojej szkole - czyli jak podczas jednej lekcji połączyć programowanie, druk 3D oraz wirtualną rzeczywistość
- Tomasz Pęciak, product manager w Aktin
12.50-13.05
Wsparcie uczniów i nauczycieli w procesie kształcenia - jak infrastruktura Google może pomóc w tym procesie?
- Paweł Czerwony, Google
13.05-13.20
Dyskusja
13.30
Lunch
Szef Google dla Edukacji - Europa Środkowa i Wschodnia.
Ekspert w dziedzinie produktów EdTech i multimediów. Od 2004 roku pracuje w obszarze nowych technologii dla edukacji. Założył i rozwinął kilka firm z obszaru EdTech. Na początku kariery współpracował m.in. z największymi wydawnictwami edukacyjnymi oraz dostawcą rozwiązań do zarządzania szkołami w jednostkach samorządu. Posiada kilkuletnie doświadczenie z produktami e-learningowymi dedykowanymi dla instytucji edukacyjnych. Ukończył dwa wydziały Uniwersytetu Ekonomicznego oraz roczny kurs dyplomowy w Holmes Institute w Sydney (Australia).
Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Starszy Doradca w Fundacji EdTech Poland. Wykładowca na kilku uczelniach. Ma doświadczenie w operacjach biznesowych na 5 kontynentach w ponad 80 krajach.
Jest menadżerem, informatykiem, szkoleniowcem i doradcą zawodowym. Związana z branżą doradztwa zawodowego i edukacji od ponad 25 lat. Praktyk w zakresie tworzenia nowoczesnych pomocy i programów komputerowych w dziedzinie doradztwa.
Autor i współautor wielu pomocy do doradztwa. m.in.: „Labirynt zawodów” dla MEN, „Wyszukiwarka zawodów” dla KOWEZIU. Pomaga w zorganizowaniu dobrze funkcjonującego doradztwa zawodowego i odkrywaniu potencjału osób w różnym wieku.
Współwłaściciel firm rodzinnych: Eurokreator s.c. i Eurokreator T&C, ekspert ds. edukacji i nowych technologii w edukacji, moderator konferencji i seminariów, trener i doradca zarządzania.
Zajmuje się rozwojem kompetencji i kwalifikacji. Wieloletni koordynator projektów krajowych i międzynarodowych. Trener w zakresie komunikacji, kreatywności, partnerstw, rozwoju projektów innowacyjnych, współpracy badawczo-rozwojowej.
Terapeuta dziecięcy, nauczyciel, tutor, psycholog, pedagog, wykładowca akademicki. Współautor materiałów dydaktycznych, metodyk w nurcie kształcenia terapeutycznego. Autor artykułów na temat rozwoju dziecka i psychologii dziecięcej. Konsultant w projektach edukacyjnych ABC-Ekonomii i ABC-Empatii. Ojciec 5-letniej Wiktorii.
Ukończył Uniwersytet Warszawski (muzykologia) i Uniwersytet Muzyczny im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura). Studiował również muzykologię i kompozycję w Royal Holloway University of London. W 2012 roku zainicjował Program Powszechnej Edukacji Dwujęzycznej "Bilingual Future". Jest prezesem zarządu Yellow House Education SA.
Jest nie tylko fanem nowoczesnych technologii i edukacji STEAM, ale także pasjonatem eksploracji ich możliwości w praktyce. W swoim życiu prywatnym wolne chwile spędza latając dronem oraz zgłębiając tajniki świata sztucznej inteligencji. Jest przekonany, że nowoczesne technologie, takie jak: robotyka, druk 3D czy wirtualna rzeczywistość, mają ogromny potencjał w kontekście edukacyjnym.
Jako prelegent, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie innym, inspirując ich do połączenia różnych dziedzin w ramach jednych zajęć. Jego warsztaty integrują druk 3D, VR i robotykę, co pozwala uczniom na praktyczne zastosowanie nowych technologii w twórczy sposób.
Politolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo związany z administracją publiczną oraz sektorem pozarządowym. Od 1992 do 1997 r. koordynator programów w Międzynarodowym Centrum Rozwoju Demokracji (obecnie Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie). W latach 1996 - 2002 wiceprezes i trener Małopolskiego Forum Edukacji Europejskiej. Od 2003 do 2005 r. Prezes "Sapere Auso" Małopolskiej Fundacji Stypendialnej. W administracji publicznej od 1997 r. Początkowo w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, następnie, od 1999 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Obecnie Dyrektor Departamentu Edukacji.
Zastępca dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, od prawie 20 lat zajmuje się problematyką Funduszy Europejskich oraz rozwoju regionalnego. Pracował m.in. jako zastępca dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w latach 2006-2012, później był dyrektorem Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie. W latach 2021-2022 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zajmował się przygotowywaniem do wdrażania nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
© 2024 Yellow House Education. Wszystkie prawa zastrzeżone.